6 Kasım 2008 Perşembe

BOLEYN KIZI


NEFİS BİR TARİH MASALI OLAN BOLEYN KIZI, ARALIK 2007'DE BEYAZ PERDE PRÖMİYERİNİ YAPACAK. BOLEYLER'İN İKİ KIZINI SCARLETT JOHANSSON VE NATALIE PORTMAN OYNAYACAK. Mary Boleyn, on dört yaşında, masum bir kız olarak kraliyet sarayına geldiğinde, VIII. Henry'nin gözlerini kamaştırır. Gördüğü ilgiyle tüm varlığı alt üst olan Mary, hem altın prensine aşık olur, hem de gayrıresmi kraliçe olarak her geçen gün artan rolüne. Ancak öyle bir an gelir ki, kralın kendisine olan ilgisi gittikçe sönmeye başladığında, ihtiraslı planlar yapmakta olan ailesinin piyonuna dönüştüğünü fark eder ve en yakın arkadaşından uzaklaşmaya ve rekabet etmeye zorlanır: Kız kardeşi, Anne Boleyn'den. İşler iyice çığırından çıktığında ailesine ve kralına baş kaldırması gerektiğinin farkına varır ve kaderinin iplerini kendi eline alır.Son derece zengin biçimde işlenmiş, etkileyici bir aşk, seks, ihtiras ve intikam masalı. Boleyn Kızı, Avrupa'nın en heyecanlı ve gösterişli saraylarından birinin tam kalbinde yaşamış, sıradışı eğilimleri ve ihtirasları olan, içindeki sesi dinleyerek varlığını sürdürebilmiş bir kadını tanıştırıyor dünya okuruna.
Evet nihayet bitirdim kitabı ama çok begendim iykide okumuşum, sürükleyici ve bir çırpıda okunacak kitaplardan birtanesi.

2 yorum:

Berceste dedi ki...

Ingiliz tarihinin nelerden olustugunu gayet iyi gosteriyor. Bizim padisahlara, harem dairesine satasanlar once kendilerine bakmayi ogrenmis olurlar dilerim... Bunlari bizlerin bilmesi de onemli elbet! Yoksa baskalarinin tarihimiz hakkindaki atip tutmalarina inaniyoruz :( Onlarda neler oluyor bakmayip, anca kendimizi yeriyoruz!!!

gül dedi ki...

evet tarihi gözler önüne seren bir eser...